Jaunumi

 

  Vislatvijas dziesminieku saiets 2014

Augusta otrās nedēļas nogalē, no 8. lÄ«dz 10. augustam, Jaunpiebalgas novada dabas saimniecÄ«bā "LielkrÅ«zes" notiks Vislatvijas dziesminieku saiets. Dziesminieki un dzejnieki no visiem Latvijas novadiem šoreiz "LielkrÅ«zēs" satiksies jau piekto reizi.

«Šis ir piektais pakāpiens mÅ«su ceļā,» tā gaidāmo saietu raksturo Imants Kulinskis, Vislatvijas dziesminieku saieta režisors.

Patlaban savu dalÄ«bu festivālā apstiprinājuši dziesminieki Austra Pumpure, Maija Kalniņa, Vilnis Punka, Mikus Straume, ElÄ«na LÄ«ce, Zane Daugule, Uldis Kākulis, Dinārs Gulbis, Egons Pičners, Ilmārs Romančuks, Arnis Miltiņš, Ēriks Loks, Uldis Ozols, Haralds SÄ«manis, muzikālā apvienÄ«ba «Ornaments» no Liepājas (Laura Dudare, Dzintars Šusts), dzejnieki Māris Salējs, Agita Draguna, Amanda Aizpuriete, arÄ« dzejnieks un dziesminieks Andris Akmentiņš un citi. Tuvojoties saietam, šis saraksts katrā ziņā kļūs krietni garāks.

«Saiets – tās ir trÄ«s dienas un divas naktis dziesmu un dziedāšanas. Saiets ir vieta, kur izpausties latviešu radošajam potenciālam, un tas ir atvērts gan publikai, gan dziesminiekiem. Festivālā var dzirdēt to, kas iepriekšÄ“jā gadā sacerēts, turklāt katru gadu starp jaunajiem dziesminiekiem ir kāds vērtÄ«gs jaunatklājums,» bilst Inese Sērdiene, dziesminieku koordinatore.

Ikviens, kam ir ko teikt dziesmā vai dzejā, kas sirdī jūtas dziesminieks, aicināts pieteikties dalībai festivālā, rakstot uz e-pasta adresi: dziesminiekusaiets@gmail.com.
Pulcēšanās Jaunpiebalgas novada LielkrÅ«zēs sāksies piektdienas, 8. augusta, pēcpusdienā. Šajā dienā pulksten 19 sāks skanēt lielais vakara koncerts, kurā piedalÄ«sies Latvijā labi pazÄ«stami dziesminieki. Koncertam sekos jau tradicionālā nakts sadziedāšanās pie ugunskuriem. Šogad, norādot latviešu dziesminieku plašo repertuāru, iecerēts degt trÄ«s ugunskurus: Autordziesmu un dzejas ugunskuru, Tautasdziesmu ugunskuru, pie kura skanēs tautasdziesmas dziesminieku interpretācijā un ugunskuru, pie kura varēs dziedāt «visu, kas uz sirds un kādā mēlē gribas».

Sestdienas, 9. augusta, rÄ«ts bÅ«s atvēlēts radošÄm darbnÄ«cām un meistarklasēm. Pie Kaspara ZemÄ«ša varēs konsultēties par Ä£itārspēles smalkumiem. BÅ«s dziesmu mācÄ«šanās darbnÄ«ca, kurā varēs labāk iepazÄ«t un apgÅ«t vairāku dziesminieku dziesmas. BÅ«s meistarklase, kurā Amanda Aizpuriete stāstÄ«s par teksta kvalitātes kritērijiem, un bÅ«s arÄ« vokālās meistarklases Arņa Miltiņa un otra VÄ«tolu Ä£imenes vadÄ«bā.


Sestdienas pēcpusdienā pulksten 15 skanēt sāks jauno dziesminieku koncerts. Šajā koncertā muzicēs tie jaunie, kas jau sevi pieteikuši un savu vietu uz skatuves «izcÄ«nÄ«juši». Bet pulksten 19 saieta lielais noslēguma koncerts, kuram allaž seko dziesmota nakts lÄ«dz rÄ«ta gaismai.

Par Vislatvijas dziesminieku saieta noslēguma tradÄ«ciju ir kļuvusi pulcēšanās svētdienas pusdienā Lielkrūžu kalnā, kur parasti tiek degta Jāņu uguns. ArÄ« saieta izskaņā šajā enerģētiski spēcÄ«gajā vietā aizdegs ugunskuru, lai dziedātu, vēl mirkli bÅ«tu kopā un atvadÄ«tos lÄ«dz nākamā gada augustam.

«Ja mākslinieciski festivāla kulminācija ir sestdienas vakarā, tad cilvēciski – svētdienas vidÅ«,» norādÄ«ja Imants Kulinskis. Viņš arÄ« bilst, ka tāds ir festivāla uzdevums - lai, saieta vietu atstājot, cilvēki justu, ka viņos «ir piedzimusi jauna pasaule».

Biļetes uz saieta koncertiem var iegādāties Biļešu ParadÄ«zes kasēs un internetā bilesuparadize.lv. Biļešu cenas ir 10 (festivāla biļete) un 7 (vienas dienas biļete) eiro.

21.07.2014

 


 LÄ«goju LielkrÅ«zēs

 

23.-24.jūnijā Līgoju Lielkrūzēs
Rotāšnās, ieskandināšanās, sadziedāšanās, iemājošanās, rosÄ«šanās, lÄ«ksmošanās, izgaismošanās un zaļumballēšanās lÄ«dz saullēktam!
DalÄ«bas maksa: lÄ«dz 15.jÅ«nijam 15€, bērniem no 10 lÄ«dz 18gadiem 5€ (ar priekšapmaksu). Pēc 15.jÅ«nija 20€ / 10€.
Informācija: www.facebook.com/lielkruzes
+371 26323025 Silva
+371 26862697 Sarmīte
Pieteikšanās: e-pasts: lorence.ieva@gmail.com

03.06.2014

 


 

Konkursa "Zelta Čiekurs" apbalvošana

Konkursa "Zelta Čiekurs" desmitgades apbalvošanas ceremonija atjaunotajā KultÅ«ras pilÄ« "Ziemeļblāzma".  

Z/S "LielkrÅ«zes" saimnieks Guntars Dolmanis tiek sumināts kā laureāts par ilgtspējÄ«gu mežu apsaimniekošanu.

03.06.2014

 


Lielākie 2014. gada pasākumi Lielkrūzēs

27.01.2014

 


 

Skaistākā lauku saimniecība 2013

Ar svinÄ«gu ceremoniju otrdien, 15.oktobrÄ«, Latvijas Valsts prezidenta rezidencē Melngalvju namā jau otro gadu pēc kārtas tika sveiktas skaistākās lauku saimniecÄ«bas Latvijā, kas tika noskaidrotas žurnāla "Ievas Māja" un piena pārstrādes uzņēmuma "Food Union" produktu lÄ«nijas "Mana saime" kopÄ«gi organizētajā konkursā "Skaistākā lauku saimniecÄ«ba 2013". Skaistākās lauku saimniecÄ«bas sveica Valsts prezidents un konkursa patrons Andris Bērziņš, "Food Union" sastāvā ietilpstošÄs AS "Valmieras piens" valdes priekšsēdētājs Harijs Panke un izdevniecÄ«bas "Žurnāls Santa" galvenā redaktore un lÄ«dzÄ«pašniece Santa Anča. 

Par skaistāko laiku saimniecÄ«bu "Manas Saimes" draugu balsojumā, kurā piedalÄ«jās vairāk nekā 3000 "Draugiem.lv" lietotāju, tika atzÄ«ta Dolmaņu Ä£imenes saimniecÄ«ba "LielkrÅ«zes" Jaunpiebalgas novadā. Dolmaņu Ä£imenes saimniecÄ«ba "LielkrÅ«zes" saņēma arÄ« Ä«pašo "Mana Saime" balvu par dzimtas Ä«pašuma un Latvijas kultÅ«rvides kopšanu.

17.10.2013.

 


 

IESPĒJA PALÄŖDZĒT GAUJAI! 

2013.gada 15.septembrī (svētdienā)

Aicinām jauniešus piedalÄ«ties Gaujas krastu sakopšanas un labiekārtošanas talkā!

Pieteikšanās lÄ«dz 12.septembrim uz e-pastu: dababalta@gmail.com

Kad: 2013.gada 15.septembrÄ« (svētdienā)

Programmā: 

Laiks Aktivitātes
11:00-12:00 Upju aizsardzÄ«bas speciālistu Loretas un Andra Urtānu lekcija par praktiskām metodēm, kā palÄ«dzēt Latvijas upēm pašattÄ«rÄ«ties, uzlabojot bioloÄ£isko daudzveidÄ«bu.
12:00-14:00 Praktisks darbs Gaujā - akmeņu likšana upē, straujteču veidošana.
14:00-15:00 Diskusijas un konsultācijas par upju aizsardzÄ«bas un apsaimniekošanas jautājumiem.

Norises vieta: Gaujas krastos bioloÄ£iskās saimniecÄ«bas „LielkrÅ«zes” teritorijā, Jaunpiebalgas novadā.

Transports: organizatori var nodrošināt (jāsazinās ar kontaktpersonu).

Uzkodas: organizatori var nodrošināt

LÄ«dzi jāņem: darba apģērbs, gumijas zābaki (jo garāki, jo labāk).

Projekta galvenais sadarbÄ«bas partneris: „Vides biedrÄ«ba KrÅ«zes” (www.ekokruzes.lv)

Projekts „SKRIEN, GAUJA, SKRIEN!” apvieno 8 jauniešus vecumā no 18-27 gadiem ar mērÄ·i sniegt jauniešu ieguldÄ«jumu Gaujas augšteces un tās apkārtējās vides aizsardzÄ«bā. Projekta ietvaros jaunieši organizē Gaujas augšteces sakopšanas talkas.

 Vairāk par projektu: skriengauja.wordpress.com

 Projektu finansiāli atbalsta: Eiropas SavienÄ«bas neformālās izglÄ«tÄ«bas programma „Jaunatne darbÄ«bā”.

Kontaktpersona: Ä¢irts Baranovskis 

 mob.tel.26141259 

 e-pasts: dababalta@gmail.com

12.09.2013 

 


 

IESPĒJA PALÄŖDZĒT GAUJAI! 

2013.gada 31.augustā – 1.septembrÄ« 

Aicinām jauniešus piedalÄ«ties Gaujas krastu sakopšanas un labiekārtošanas talkā!

Pieteikšanās lÄ«dz 27.augustam uz e-pastu: dababalta@gmail.com 

Projekts „SKRIEN, GAUJA, SKRIEN!” apvieno 8 jauniešus vecumā no 18-27 gadiem ar mērÄ·i sniegt jauniešu ieguldÄ«jumu Gaujas augšteces un tās apkārtējās vides aizsardzÄ«bā. Projekta ietvaros jaunieši organizē Gaujas augšteces sakopšanas talkas.

Kad: 2013.gada 31.augustā – 1.septembrÄ«

Programmā: 

ļ‚· IepazÄ«šanās ar dabai draudzÄ«gu saimniekošanu bioloÄ£iskajā saimniecÄ«bā „LielkrÅ«zes”;

ļ‚· Gaujas krastu labiekārtošana (sakopšana, ugunskura vietu ierÄ«košana, soliņu gatavošana).

ļ‚· Sarunas pie ugunskura. 

Norises vieta: Gaujas krastos bioloÄ£iskās saimniecÄ«bas „LielkrÅ«zes” teritorijā, Jaunpiebalgas novadā.

Ierašanās: 31.augustā (sestdienā) plkst. 12:00.

Noslēgums: 1.septembrī (svētdienā) plkst.14:00.

Transports: organizatori var nodrošināt (jāsazinās ar kontaktpersonu).

Pārtika: organizatori nodrošinās.

Gulēšana: namiņā pie upes vai teltÄ«s (organizatori teltis var nodrošināt - jāsazinās ar kontaktpersonu).

Līdzi jāņem: telts, guļammaiss, darba apģērbs.

Projekta galvenais sadarbÄ«bas partneris: „Vides biedrÄ«ba KrÅ«zes” (www.ekokruzes.lv)

Vairāk par projektu: skriengauja.wordpress.com

Projektu finansiāli atbalsta: Eiropas SavienÄ«bas neformālās izglÄ«tÄ«bas programma „Jaunatne darbÄ«bā”.

Kontaktpersona: Ä¢irts Baranovskis, mob.tel.26141259, e-pasts: dababalta@gmail.com 

19.08.2013 

 


 

Aicina Vislatvijas Dziesminieku Saiets!

no 9. - 11. augustam Vislatvijas Dziesminieku Saiets notiks Jaunpiebalgas novada Lielkrūzēs.


Saiets notiek jau ceturto gadu un kļuvis par neatņemamu vasaras mūzikas dzīves notikumu, kas kopā pulcē dažādu paaudžu dziesminiekus un dzejniekus un, protams, dziesmu un vārda mākslas draugus.
Šogad „LielkrÅ«zes” kā allaž skanēs vairāki koncerti ar labi zināmo un jauno dziesminieku un dzejnieku piedalÄ«šanos. Piektdienas vakara koncertā visus liesmojoši priecēs mākslinieks Agris Dzilna ar vērienÄ«gu ugunsskulptÅ«ru.
Saietā dziesmas skanēs ne tikai koncertos no Lielkrūžu skatuves. Abus vakarus turpināsies muzicēšana un dziedāšana pie ugunskuriem... lÄ«dz gaismiņa svÄ«st. Un iepriekšÄ“jie saieti liecina, ka dziedāt var ilgi, vēl un vēl paildzinot patÄ«kamo kopā bÅ«šanas mirkli.
Sestdienu, 10. augustu, piepildÄ«s gan koncerti, gan radošÄs darbnÄ«cas, kurās varēs konsultēties pie pieredzējušiem meistariem par repertuāra izvēli, apgÅ«t kādu dziesmu vai Ä£itārspēles viltÄ«bu. Pirmo reizi jauno dziesminieku uzstāšanās vienlaikus bÅ«s arÄ« konkurss, kuram vēl var pieteikties, rakstot uz e-pastu inese.serdiene@saiets.lv.
Dzejas darbnÄ«ca, kuras vadmotÄ«vs šogad ir „Dzeja LielkrÅ«zēm!”, noritēs divās daļās – bÅ«s dzejas lasÄ«jumi un kopÄ«gi darināsim Lielkrūžu dzejas jostu. Lai piedalÄ«tos dzejas lasÄ«jumos, iepriekš aicinām iesÅ«tÄ«t paša radÄ«tu dzejoli – veltÄ«jumu LielkrÅ«zēm un to saimniekiem, vai Dziesminieku saietam un dalÄ«bniekiem, vai arÄ« brÄ«nišÄ·Ä«gajai Lielkrūžu videi, rakstot Janai Eglei uz e-pastu jana.egle@tvnet.lv
Saietā šogad piedalÄ«sies dziesminieki Helēna Kozlova, Haralds SÄ«manis, Kārlis Kazāks, Uldis Kākulis, Austra Pumpure, Imants Daksis, Āris un Saulceris Ziemeļi un Sandra Bula, Egons Pičners, ElÄ«na LÄ«ce, Mikus Straume, Kristaps Sudmalis, Mikus Frišfelds un daudzi citi latviešu dziesminieki, kā arÄ« dzejnieki Knuts Skujenieks, Valdis Bisenieks, Jana Egle, ArvÄ«ds Ulme, Amanda Aizpuriete, Agita Draguna, Sandra Vensko, Arnis Mincenhofs, Raimonds Knesis, Ineta Stadgale, Māris Salējs un citi.
Biļetes uz „Vislatvijas Dziesminieku Saietu 2013” pieejamas visās Biļešu paradÄ«zes tirdzniecÄ«bas vietās un internetā www.bilesuparadize.lv. Festivāla biļetes cena iepriekšpārdošanā ir 7 lati, vienas dienas biļetes cena – 4 lati. Pērkot biļetes saieta norises vietā, festivāla biļetes cena bÅ«s 10 latu, vienas dienas biļetes cena – 5 lati. Pensionāriem, cilvēkiem ar Ä«pašÄm vajadzÄ«bām un bērniem lÄ«dz 12 gadiem ieeja saietā brÄ«va.
Gaidām visus Lielkrūzēs!

01.08.2013

 


Ramtai riti Jāņi.
Pie Gaujas "Lielkrūzēs", Jaunpiebalgā
23.-24. jūnijs 2013.

 

Debesis, Agnese Bērziņa, Ramtai riti komanda,
folkloras kopa "Kokle", "JCI Latvia" aicina:
Ielīgojam dzīvi, ielīgojam Latviju, ielīgojam dzīvi Latvijā!
Sagatavojamies lÄ«ksmai un aktÄ«vai Jāņu nakts svētÄ«šanai!
Gaisma līgo Latvijā!

vairāk lasiet šeit

03.06.2013


Labdien, Baltic Deal saimniecību saimnieki!

 

 

 

SadarbÄ«bā ar Latvijas Dabas Fondu, Latvijā ierodas lektore Anna Jamieson no Zviedrijas. Nolēmām izmantot šo gadÄ«jumu vērtÄ«gi un sarÄ«kot mācÄ«bas “Ekonomiski izdevÄ«ga gaļas liellopu audzēšana bioloÄ£iskās daudzveidÄ«bas un tÄ«ras vides saglabāšanai”, 11.aprÄ«lÄ«, pl. 9:30 Baltezerā, viesnÄ«cā Baltvilla (Senču prospekts 45).
Bezmaksas seminārs. Tulkojums latviešu valodā. Atbalsta projekti: Baltic Deal un Snowbal.
Vietu skaits ierobežots.

Dienas programma (pdf)


Lūdzam pieteikt savu dalību līdz 10.aprīlim, plkst. 10:00
Maijai Sirvidei e-pasts: maija.sirvide@llkc.lv  mob. 29553548, tālr.63050220.
Būsiet gaidīti!
-------------------
Maija Sirvide
Projektu un attīstības daļa / Department of Projects and Development
SIA Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs / Ltd. Latvian Rural Advisory and Training Centre
Tālrunis/Phone: (+371) 63050220; (+371) 63020513;
Fakss/Fax: (+371) 63022264
Mob. tālrunis/Mobile: (+371) 29553548
maija.sirvide@llkc.lv
www.llkc.lv

22.03.2013


Labdien, Baltic Deal saimniecību saimnieki!

 

Aicinām JÅ«s piedalÄ«ties Baltijas jÅ«ras reÄ£iona programmas 2007-2013 projekta Baltic Deal starptautiskajā konferencē “Agrovide – sekmÄ«gas lauksaimniecÄ«bas pamats” 

21.-22.02.2013. Rīgā, Elefant Hotel, Kalnciema ielā 90.

Starptautiskās konferences mērķis
Veicināt diskusijas par agrovides pasākumiem, to ieviešanas pieredzi dažādās valstÄ«s Eiropas SavienÄ«bā un Austrumeiropā.
Konferencē aicinām piedalÄ«ties pārstāvjus no lauku un lauksaimniecÄ«bas konsultantu organizācijām, izglÄ«tÄ«bas un zinātnes institÅ«cijām, universitātēm, pašvaldÄ«bām Eiropas SavienÄ«bā un Austrumeiropā.

Konferences galvenās tēmas:
1. Agrovides pasākumi un demonstrējumi (dažādu valstu pieredze).
2. Agrovide un brīvprātības principi (Somijas pieredze).
3. Agrovide un likumdošana (Dānijas pieredze).
4. Investīcijas konsultācijās un zinātnē (Polijas pieredze).
5. Agrovides pasākumi. Klimata pārmaiņas. (Krievijas pieredze).

Konferences darba valodas: angļu un krievu.
Pielikumā programma un reÄ£istrācijas anketa. Ja nepieciešams,  projekts var atbalstÄ«t uzturēšanos 1 nakti viesnÄ«cā 2 saimniekiem no saimniecÄ«bas. ReÄ£istrācijas anketu variet aizpildÄ«t latviešu valodā.
ReÄ£istrācijas anketu lÅ«dzam sÅ«tÄ«t lÄ«dz 18.febr. pl.16:00. PēkšÅ†as konferences dalÄ«bas atcelšanas gadÄ«jumā lÅ«gums paziņot organizatoriem par to savlaicÄ«gi pirms konferences sākuma.

ŠœŠµŠ¶Š“уŠ½Š°Ń€Š¾Š“Š½Š°Ń ŠŗŠ¾Š½Ń„ŠµŃ€ŠµŠ½Ń†Šøя „ŠŠ³Ń€Š°Ń€Š½Š°Ń сpŠµŠ“Š° - Š¾ŃŠ½Š¾Š²Š° усŠæŠµŃˆŠ½Š¾Š³Š¾ сŠµŠ»ŃŒŃŠŗŠ¾Š³Š¾ хŠ¾Š·ŃŠ¹ŃŃ‚Š²Š°” (pdf)
International agri-environmental conference “Agri-environment as a Precondition for Successful Farming”  (pdf)

Ar cieņu,
Maija Sirvide
Projektu un attīstības daļa / Department of Projects and Development
SIA Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs / Ltd. Latvian Rural Advisory and Training Centre
Tālrunis/Phone: (+371) 63050220; (+371) 63020513;
Fakss/Fax: (+371) 63022264
Mob. tālrunis/Mobile: (+371) 29553548
maija.sirvide@llkc.lv
www.llkc.lv

15.02.2013


 

 

Seminārs „Agrovides demonstrējumi Latvijā”

2012.gada 22.novembrī Lēdmanes pagasta Lobes krogā
Seminārs „Agrovides demonstrējumi Latvijā”
Pieteikšanās uz semināru lÄ«dz 15.novembrim pie LLKC projektu vadÄ«tāja Andreja Brieža rakstot uz e-pastu: andrejs.briedis@llkc.lv vai zvanot 26309648
Programma (pdf)

20.11.2012


 

 

Agrovides pasākumi bioloģiskajā saimniecībā


Seminārs projekta Baltic Deal ietvaros
2012.gada 16.oktobrī, plkst.10:00
Z/S „LielkrÅ«zes”, Jaunpiebalgas pagasts, Jaunpiebalgas novads
Lūdzam pieteikties dalībniekus līdz 12.oktobrim, plkst. 16:00 pie
Maijas Sirvides e-pasts: maija.sirvide@llkc.lv   mob. 29553548, tālr.63050220
lasīt tālāk(pdf)

10.10.2012


 

 

Seminārs Piesārņojuma risku novērtēšana
 

30.08.2012           
bioloģiskā zemnieku saimniecība "Lielkrūzes",
Jaunpiebalgas pagasts, Jaunpiebalgas novads

Darba kārtība
10.35- 11.00 Reģistrācija, kafija;
11.00 -11.05 Semināra atklāšana, Vidzemes plānošanas reÄ£iona Interreg IVA projekta ‘’BECOSI’’ vadÄ«tājs Jānis Antons;
11.05-11.25 Informācija par z/s ‘‘LielkrÅ«zes’’, videi draudzÄ«gas saimniekošanas pieredze, iespējamo piesārņojuma risku novērtējums un novēršanas iespējas, z/s ‘’LielkrÅ«zes’’ Ä«pašnieks Guntars Dolmanis;
11.25-12.25 Piesārņojuma risku novērtēšana, tās nozÄ«me teritorijas attÄ«stÄ«bas plānošanas dokumentu izstrādei un piesārņojuma uzraudzÄ«bas uzlabošanai, SIA ‘’Venteko’’ eksperti;
12.25-13.10 Kafijas pauze un saimniecÄ«bas ‘’LielkrÅ«zes’’ apskate Guntara Dolmaņa vadÄ«bā;
13.10-14.40 Piesārņojuma risku novērtēšana, tās nozÄ«me teritorijas attÄ«stÄ«bas plānošanas dokumentu izstrādē un piesārņojuma uzraudzÄ«bas uzlabošanā, SIA ‘’Venteko’’ eksperti;
14.40-14.55 Kafijas pauze;
14.55-15.10 Piesārņoto un potenciāli piesārņoto vietu Ä¢IS slānis Vidzemes plānošanas reÄ£ionam, eksperte KaterÄ«na Paltiņa;
15.10-16.30 Aktualitātes teritorijas attÄ«stÄ«bas plānošanā – normatÄ«vo regulējumu izstrāde, problēmas pašvaldÄ«bu ilgtspējÄ«gas attÄ«stÄ«bas stratēģiju, attÄ«stÄ«bas programmu, teritorijas plānojumu izstrādē un novērtēšanā, Vides aizsardzÄ«bas un reÄ£ionālās attÄ«stÄ«bas ministrijas un Vidzemes plānošanas reÄ£iona speciālisti, plānošanas uzņēmumu pārstāvji;
16.30-17.00 Diskusijas, semināra noslēgums.

20.08.2012


 


Tiksimies nākamā Vislatvijas Dziesminieku Saietā!

TrÄ«s dziesmotas dienas Jaunpiebalgas LielkrÅ«zēs ir aizritējušas nemanot. Jau sākusies pavisam parasta nākamā darba nedēļa, bet emocijas, kas liek justies kā lidojumā, neatkāpjas. Ja Dabas māte mÅ«s nelutināja ar siltumu, tā dāsni atmaksāja ar zvaigžņotām naktÄ«m un brÄ«nišÄ·Ä«gu zvaigžņu lietu, kas dziesmu un dzejas sniegtās emocijas tikai papildināja.
Priecājamies, ka mÅ«sējo, dziesminieku un viņu daiļrades cienÄ«tāju pulks kļūst arvien lielāks un krāsaināks. ÄŖpašs prieks par krāsām un emocijām, ko šajā saietā ienesa jaunie dziesminieki. Priecājamies, ka arvien pārliecinošÄk šogad saietā bija dzirdama latgaļu valoda un vidzemnieku balsis.
Laiks līdz nākamā gada augustam, kad aicināsim visus uz Vislatvijas Dziesminieku Saietu 2013, aizritēs nemanot. Par dziesminieku kustību neļaus aizmirst arī dziesmu vakari, kas jau rudenī atsāksies Latvijas 1. rokkafejnīcā.
Paldies visiem, kas palÄ«dzēja Ä«stenot šo emocionāli bagāto piedzÄ«vojumu. Latvijas mÅ«zikas atbalsta fonds pateicas Jaunpiebalgas novada domei, z/s „LielkrÅ«zes” un visai Dolmaņu Ä£imenei, SIA RJK, a/s „Piebalgas alus”, SIA „Rankas piens”, maizes ceptuvei "Ķelmēni", un SIA „Mežogles”. Tāpat pateicamies visiem dalÄ«bniekiem un apmeklētājiem par drosmi un izturÄ«bu spÄ«tējot aukstumam, spējot un gribot dzÄ«vot dziesmā.

 

 

14.08.2012


 

Tiksimies Vislatvijas Dziesminieku Saietā 2012!

No 10. līdz 12. augustam aicinām visus uz Vislatvijas Dziesminieku Saietu Jaunpiebalgas pagasta Lielkrūzēs.
Laika ritums ir neapturams, mēs par to mēdzam pakurnēt, kad pārāk ātri aizskrien patÄ«kamie mirkļi. Mēs mēdzam tam uzgavilēt, kad tuvojas kas ļoti gaidÄ«ts. Tas bija tikai pirms gada vai jau gads ir paskrējis, kad sēdējām Lielkrūžu kalnā ap ugunskuru un dziesmas nekādi negribēja izsÄ«kt, lai paildzinātu patÄ«kamo kopābÅ«šanas mirkli. Tagad, kad gads ir gandrÄ«z paskrējis, aicinām jÅ«s augusta otrās nedēļas nogalē atkal doties uz Jaunpiebalgu un atkal piedzÄ«vot dziesmas, dzeju, sirsnÄ«gu kopābÅ«šanu gleznainā Latvijas vietā.
„Es varu izstāstÄ«t savas sajÅ«tas par to, kā smaržo siens, bet nevaru izstāstÄ«t, kā tas ir patiesÄ«bā. Man pietrÅ«kst vārdu, lai raksturotu emocijas, kas rodas, kad pilnmēness naktÄ« ugunsskulptÅ«ru fonā skan dziesmas. ŠÄ«s sajÅ«tas, kuru raksturošanai trÅ«kst vārdu, ir patiesais iemesls, kāpēc gribu aicināt ikvienu braukt un klausÄ«ties, piedalÄ«ties un sajust pašam to, kāpēc kāds cits jÅ«t nepieciešamÄ«bu spēlēt Ä£itāru, rakstÄ«t dzejoļus, radÄ«t un dalÄ«ties ar to,” atzÄ«st saieta režisors Imants Kulinskis.
Dziesminieku saiets sāksies 10. augusta vakarā ar atklāšanas rituālu, koncerti un radošÄs darbnÄ«cas piepildÄ«s 11. augusta dienas gaitu. Varēs arÄ« izmēģināt roku dziesmu gleznošanā un sacensties dzejas lasÄ«jumos. ŠÄ·Å«nÄ« varēs noskaties ierakstus no iepriekšÄ“jiem saietiem un kavēties atmiņās par folkfestivālu norisi 80. gados.

Programma
Piektdiena, 10. augusts
14.00     nometnes atklāšana
18.00     saieta izstādes atklāšana šÄ·Å«nÄ«
20.00     ATKLĀŠANAS KONCERTS estrādē, uguns rituāls.
24.00     koncerti, dzejas lasÄ«jumi pie ugunskuriem
Sestdiena, 11. augusts
9.00     RÄ«ta junda
9.30     pirmais transports uz izstādi – gadatirgu „Izvēlies Piebalgu!” Jaunpiebalgas centrā
No 11.00 radošÄs darbnÄ«cas: dziesmu mācÄ«šanas darbnÄ«ca, jauno dzejnieku „Dzejas kašÄ·is”, darbnÄ«ca „Dziesmu gleznošana”
12.00     koncerts bērniem estrādē
16.00     jauno dziesminieku koncerts estrādē
20.00     NOSLĒGUMA KONCERTS estrādē, spēles ar ugunÄ«m
24.00    BrÄ«vais mikrofons estrādē, muzicēšana pie ugunskuriem.
Svētdiena, 12. augusts
11.00     RÄ«ta junda
12.00    Saieta noslēguma rituāls

Vislatvijas Dziesminieku Saiets 2012 iepazīstina ar dalībniekiem

Vislatvijas Dziesminieku Saieta 2012 organizatori ar prieku paziņo to mākslinieku vārdus, kas piedalÄ«sies šÄ« gada saieta koncertos. Šogad dziesmas un dzeja skanēs ne tikai no „Lielkrūžu” estrādes, bet arÄ« pie ugunskuriem akustiskajos koncertos lÄ«dz rÄ«ta gaismai.

Saieta koncertos muzicēs Valdis Atāls, Haralds SÄ«manis, Raimonda Vazdika, Varis Vētra, Kārlis Kazāks, Arnis Miltiņš, Brāļi Ziemeļi, Kaspars Dimiters, Maija Kalniņa, Uldis Kākulis, Egons Pičners, Kristaps Sudmalis, Ēriks Pozemkovskis, Vilnis Punka, Laura Bicāne, Andris Mičulis, ElÄ«na LÄ«ce, Jānis Jansons, Ilze Grunte, Dace Priedoliņa, Ēriks Loks, Edgars Mākens u.c.

Dziesminieku kustÄ«ba Latvijā kļūst arvien plašÄka, un tai pievienojas arvien jauni mākslinieki. Jauno dziesminieku koncertā „Asnu spēkam” 11. augustā piedalÄ«sies Arians Seviško, Baiba Dēķena, Dinārs Gulbis, ElÄ«na StarÄ·e, Jānis Cirvelis, Andris Diržininkas, LÄ«va VilnÄ«te, Dace Kaša, Laura Lo,  Paula Āboliņa Ābola, Skranda, Inese Vanaga, Ieva StÅ«re-StÅ«riņa un Paula Bogomolova.

LÄ«dzās dziesminieku sniegumam ik vakaru vārda spēku liks dzejnieki. Savu jāvārdu šÄ« gada saietam teikuši Valdis Bisenieks, Agita Draguna, ArvÄ«ds Ulme, Māris Salējs, Jana Egle, Inta Riekstiņa u.c.

Katru vakaru satumstot kursim ugunskurus, kur sildīties un dziesmas ritināt. Piektdienas vakarā pie sava ugunskura aicinās Vītolu ģimene, Valdis Atāls, būs jauno dziesminieku un dzejnieku ugunskurs, vēl pie cita ugunskura dziedāsim Imanta Kalniņa dziesmas.

Vislatvijas Dziesminieku Saiets ir dziesminieku un dzejnieku tikšanās, kas jau trešo gadu norisināsies Jaunpiebalgas novada ekosaimniecÄ«bā „LielkrÅ«zes”. Šogad saiets notiek no 10. lÄ«dz 12. augustam, un tā trijās dienās izskanēs vairāki koncerti, tostarp koncerts bērniem, darbosies arÄ« dziesmu, dzejas un gleznošanas meistardarbnÄ«cas. 11. augustā saieta apmeklētāji aicināti izmantot iespēju paviesoties arÄ«dzan Jaunpiebalgas centrā, kur notiks izstāde-gadatirgus „Izvēlies Piebalgu!”.

Biļetes uz „Vislatvijas Dziesminieku Saietu 2012” pieejamas visās Biļešu paradÄ«zes tirdzniecÄ«bas vietās un internetā www.bilesuparadize.lv. Festivāla biļetes cena ir 7 lati, vienas dienas biļetes cena – 4 lati. Bērniem lÄ«dz 12 gadiem kopā ar vecākiem ieeja saietā bez maksas.
Vairāk informācijas mājas lapā www.saiets.lv

20.06.2012


 

 

Puķu draugu saiets Jaunpiebalgā

2012.gada 14.jÅ«lijā Latvijas sirdsvietā – Jaunpiebalgā notiks 35. Latvijas PuÄ·u draugu saiets. Viesiem un dalÄ«bniekiem bÅ«s iespēja viesoties 10 Jaunpiebalgas novada lauku sētās, baudÄ«t Vidzemes gleznainās ainavas, iegādāties sirds kāroto svētku laukumā Taces, satikties ar Ķenci, ka arÄ« apskatÄ«t Jaunpiebalgas novada ievērojamākās vietas.
Zemnieku sēta LielkrÅ«zes ir viena no puÄ·u draugu uzņemošajām saimniecÄ«bām. Kopā maršrutā ietvertas 10 novada saimniecÄ«bas.

sīkāka informācija

22.05.2012


 

 

Desmitgades pasākums “LÄ«goju LielkrÅ«zēs”

22.05.2012


 

 

Seminārs „Pasākumi lauksaimnieciskās noteces mazināšanai zemnieku saimniecÄ«bās”

Seminārs notiks 25. maijā 10:00-17:00 zemnieku saimniecÄ«bā „LielkrÅ«zes”

Semināra laikā dalÄ«bniekiem bÅ«s iespēja iepazÄ«ties ar praksē pārbaudÄ«tām metodēm sedimentācijas dÄ«Ä·u izveidē, meliorācijas grāvju dabiskošanā, aizsprostu veidošanā uz meliorācijas grāvjiem un mitro pļavu hidroloÄ£iskā režīma atjaunošanā. No plkst. 10:00 lÄ«dz 13:00 eksperte Linda GrÄ«nberga iepazÄ«stinās klātesošos ar lauksaimnieciskās noteces mazināšanas teorētiskajiem aspektiem, savukārt pēc pusdienām, no plkst. 14:00 – 17:00 semināra dalÄ«bnieki kopā ar Latvijas Dabas fonda ekspertu Jāni Reihmani un zemnieku saimniecÄ«bas saimnieku Guntaru Dolmani dosies aplÅ«kot saimniecÄ«bā ieviestos risinājumus un pārrunāt to izveides gaidu un potenciālo ietekmi uz saimniekošanas praksi.

Seminārs ir bez maksas un tajā Ä«paši aicinām piedalÄ«ties lauksaimniekus, savu dalÄ«bu piesakot lÄ«dz 22. maijam pie Daigas Brakmanes, tālr. 67830999, e-pasts: ldf@ldf.lv.

sīkāka infomācija

08.05.2012


 

 

Vislatvijas Dziesminieku Saiets 2012

"Tik, cik būs uguņu uz katra kalna
Tik mēs arÄ« šeit dzÄ«vosim...
/M.Melgavs, J.Kulakovs „Zaļā dziesma”/

Tikai daži soļi pēc augusta. Un daži pirms nākamā. Pusceļš. Liesmu mēles atmiņu debesÄ«s izzÄ«mē ejamo, nesamo, darāmo... Pusceļš nebeidzām aplÄ« no Jaunpiebalgas uz Jaunpiebalgu. Jau trešais.

Zem sniega dzimst jauna zāle. Zem ledus čukst aizmidzis Å«dens. Gaisos sastingusi dziesma klusi, kā pārbaudot sevi, izvibrē, izgaršo katru noti un tai pieaugušo vārdu. Pusceļš ir atvadu un jaunā gaidÄ«šanas mirklis, laiks, kad aizgājušÄ svētums kļūst jaunā dzimšanas brÄ«nums. PateicÄ«ba un cerÄ«ba. MÄ«lestÄ«ba.

Te nu mēs esam. Esam! To visu piedzÄ«vojuši, tik bagāti sevis un citu, tik bagāti zemes un debess, dienas un nakts... Bet visvairāk bagāti sakņu un sirds. Un dziesmu. Mēs stāvam šeit, skaņu un klusuma krustcelēs, pilni spēka un dzÄ«vÄ«bas, gatavi TAM nākamajam, lielajam ceļam, kuram nav beigu. Ir tikai virziens uz augšu. Tur, kur virs debesu jumta ir TAS, Tas kurš debesÄ«s...

2012. gada 10. – 12.augusts. Jaunpiebalgas LielkrÅ«zēs notiks nu jau trešais Vislatvijas Dziesminieku Saiets.

Mistērija turpinās.”

/Vislatvijas Dziesminieku saieta organizatori/

sīkāka informācija

22.02.2012


 

 

Vislatvijas Dziesminieku Saieta 2012 ieskaņas pasākums

22. februārÄ« pulksten 16.00 Teātra bārā RÄ«gā, Lāčplēša ielā 26, Vislatvijas Dziesminieku Saieta 2012 rÄ«kotāji aicina uz preses konferenci.
 
Preses konferencē piedalīsies Vislatvijas Dziesminieku Saieta direktors Edmunds Skuķis, režisors Imants Kulinskis, dziesminieku koordinatore Inese Sērdiene un dziesminieks Uldis Kākulis.

Trešais Vislatvijas Dziesminieku Saiets šogad notiks no 10. lÄ«dz 12. augustam Jaunpiebalgas ekosaimniecÄ«bā „LielkrÅ«zes”. Gribam jau puteņu mēnesÄ« februārÄ« iepazÄ«stināt ar rudzu mēnesÄ« augustā gaidāmo dziesmoto notikumu. PastāstÄ«t par biļešu tirdzniecÄ«bas uzsākšanu un dziesminieku aktivitātēm starpsaietu laikā. Preses konferences izskaņā aicinām kopÄ«gi noskatÄ«ties Silvestra Sīļa sagatavoto video par ugunsskulptÅ«ru ugunsspēlēm pagājušÄ gada saietā.
 
„Tikai daži soļi pēc augusta. Un daži pirms nākamā. Pusceļš. Liesmu mēles atmiņu debesÄ«s izzÄ«mē ejamo, nesamo un darāmo... Pusceļš nebeidzamā aplÄ« no Jaunpiebalgas uz Jaunpiebalgu. Jau trešais,” laika ritu iezÄ«mē saieta režisors Imants Kulinskis.
Savukārt dažas stundas pēc preses konferences, pulksten 20, turpat Teātra bārā aicinām ikvienu dziesmu draugu uz Vislatvijas Dziesminieku Saieta 2012 ieskaņas dziesmu vakaru. Muzicēs grupa Jumis, skanēs Imanta Kalniņa dziesmas un latviešu tautasdziesmas. Fotogrāfijas un video mirkļi atgādinās par pagājušÄ gada saietu ekosaimniecÄ«bā „LielkrÅ«zes”.
Grupas „Jumis” sastāvā ir četri dalÄ«bnieki: Biruta Mežatuča (balss), Krista Strupiša (balss, vijole), Guntars Gritāns (balss, flauta, Ä£itāra) un Rolands Naglis (balss, Ä£itāra). Imanta Kalniņa dziesmas un tautasdziesmas ir tās, kas šÄ«s četras personÄ«bas vieno jau 22 gadus, kopš grupas dibināšanas Viļānos. Grupas dalÄ«bnieki, Guntars un Krista, absolvējuši Latvijas MÅ«zikas akadēmiju, Rolands Rēzeknes universitāti, bet Biruta beigusi Daugavpils universitātē vokālās mÅ«zikas specialitāti un šosezon ir Latvijas Nacionālās operas kora māksliniece. Bet stāsts šoreiz nebÅ«s par mÅ«zikas teorijas terminiem. Tas bÅ«s stāsts, kā saka Guntars, „no visas sirds un tieši jums”.

Vislatvijas Dziesminieku Saietu un dziesmu vakarus, kas katru otro trešdienu norisinās Teātra bārā (Lāčplēša ielā 26) organizē Latvijas MÅ«zikas Atbalsta fonds.

Informāciju sagatavoja
Ilze Zveja
Tālr. 29140797
e-pasts: ilze@saiets.lv

sīkāka informācija

20.02.2012


 

 

Zemnieku saimniecÄ«bas „LielkrÅ«zes” DEMO FARM karte


24.01.2012


 


Vislatvijas Dziesminieku saieta 2011 pēcvārdi...

Paldies visiem. Tiem, kuri ienāca 12. augusta pēcpusdienā Lielkrūzēs un palika... Ne tikai līdz 14. augusta pēcpusdienai. Tiem, kuri atstāja daļiņu sevis Lielkrūžu pakalnos un dīķos. Mežos un pļavās. Uz skatuves dēļiem... Tiem, kuri vienlaikus paņēma līdzi to LIELO daļu mūs visu un aiznesa tālāk Latvijā sargāt, audzēt, pilnveidot, mīlēt...

Paldies visiem. Paldies Tiem, kuriem saiets bija darbs. Smags darbs. Negulētās naktis un darbÄ«gās dienas palÄ«dzēja mums saņemt brÄ«numu. Un ziniet, JÅ«su darbs ir palicis novērtēts. Ar LIELO burtu – Novērtēts!

Paldies visiem. Paldies tiem, kuri nebija klāt un tomēr bija. Ar sirdi, ar dvēseli. LÄ«dzjÅ«tot un atbalstot. JÅ«s, kas šo ceļu uzsākāt, vienmēr bÅ«siet kopā ar mums. JÅ«su devums ir audzis, bagātinājies, un katrs jaunais cilvēks, kurš uzdrošinās uzkāpt uz skatuves un uzrunāt visus mÅ«s, ir JÅ«su devuma tālāk nesējs. Mēs JÅ«s atceramies un mÄ«lam. No sirds.

Paldies Tev. Paldies TEV – kas debesÄ«s.
Paldies – lÄ«dz nākošajam augustam. Nākošajiem dvēseles svētkiem.

/Vislatvijas Dziesminieku saieta organizatori/

30.08.2011


 


Gadskārtējā izstāde-gadatirgus Izvēlies Piebalgu!.

13. augustā Jaunpiebalgā jau sesto reizi notiks izstāde-gadatirgus Izvēlies Piebalgu! Uz gadatirgu aicina Jaunpiebalgas novada dome.

Sanāk, sanāk visi, kas vēlas daudzināt savu preci un rādīt savas prasmes. Visi, kas vēlas ko pirkt un pārdot. Kā allaž Jaunpiebalgā lielajā tirgus dienā ar savu piedāvājumu ir gaidīti zemnieki, amatnieki un uzņēmēji no tuviem un tāliem novadiem.

„Mana Jaunpiebalga! Iemīļota uz mūžu... Visskaistākā vieta pasaulē! Te mālainajos pakalnos, ar zemniecisku sÄ«kstumu un nesavtÄ«gu darba mÄ«lestÄ«bu dzÄ«vo paaudzes. Un nemeklē laimes zemi. Es lepojos ar ļaudÄ«m, kas te dzÄ«vo, strādā un kopj savu sētu. Aicinu 13. augustā pievienoties jaunpiebaldzēniem izstādē-gadatirgÅ« „Izvēlies Piebalgu!” – tirgoties, iepirkties, baudÄ«t kultÅ«ras programmu visas dienas garuma,” saka projekta producente ValentÄ«na Dolmane.

Tirgus vārti pie Jaunpiebalgas novada domes tiks vērti jau pulksten 9. Pēc stundas, pulksten 10, ar kaimiņu – Gulbenes kultÅ«ras centra pÅ«tēju orÄ·estra – brašu spēli un vienmēr rosÄ«gā Jaunpiebalgas Ķenča (Dzidras Kuzmanes) aizlÅ«gumu par Jaunpiebalgu, klātesošajiem un veiksmÄ«gu tirgus dienu oficiāli atklās izstādi-gadatirgu Izvēlies Piebalgu!

Šajā dienā tirgÅ« darbosies Meža radošÄ laboratorija, kurā kopā ar zemnieku saimniecÄ«bas Zemeņu krastiņi saimnieci – pirtnieci Anitu RešÄenko varēs apgÅ«t koku masāžu un iepazÄ«t aizsardzÄ«bas amuletus; Pirts skolā Meža Roberts mācÄ«s siet slotiņas; Vilnas velšanas radošajā darbnÄ«cā Velga Rubene ar savu komandu rādÄ«s un mācÄ«s, kā no aitas vilnas tikt pie krāšÅ†a un neparasta kostÄ«ma; varēs arÄ« izkalt Jaunpiebalgas monētu, izmēģināt roku pie māla virpas, iemācÄ«ties pagatavot niedru stabulÄ«ti, kā arÄ« piedalÄ«ties citās radošÄs un rosinošÄs aktivitātēs.

Pulksten 11 šefpavārs Lauris Aleksejevs aicinās visus kopÄ«gi cept gardas pankÅ«kas. Lai apēstie gardumi neradÄ«tu raizes par liekiem kilogramiem, pulksten 11.30 Maskačkas spēlmaņi, Vaironis, Tekla un Jaunpiebalgas kultÅ«ras nama dejotāji aicinās un dančiem 30. gadu stilā. Savukārt pulksten 12 savu māku rādÄ«t varēs saimnieki un saimnieces, piedaloties zirgu jÅ«gšanas sacensÄ«bās, lai iegÅ«tu Zaļo un zemnieku savienÄ«bas sarÅ«pēto balvu.

Pulksten 13 sāksies UzņēmējdarbÄ«bas pēcpusdiena sadarbÄ«bā ar JCI Latvia (Junior Chamber International) – jauni un aktÄ«vi cilvēki stāstÄ«s par savu pieredzi, veidojot un vadot uzņēmumus. BÅ«s arÄ« seminārs IepazÄ«sties – JCI, kurā varēs uzzināt vairāk par šÄ«s starptautiskās organizācijas darbÄ«bu.
   
Tirgus dienai tuvojoties noslēgumam, pulksten 15, Jaunpiebalgas amatierteātris Triksteri izrādÄ«s Aivara Banka divcēlienu komēdiju Visi radi kopā.

Vakara noslēgumā, pulksten 20, Jaunpiebalgas brÄ«vdabas estrādē paredzēta svētku balle, kurā koncertēs grupa Pērkons, bet ballē spēlēs grupa Zelta (Dzelzs) vilks. Pulksten 24, uzgavilējot veiksmÄ«gi aizvadÄ«tajai dienai, grandiozs svētku salÅ«ts.

Šogad Jaunpiebalgas novada svētki Izvēlies Piebalgu! notiek vienlaicÄ«gi ar Vislatvijas Dziesminieku Saietu. Dziesminieki jau otro gadu pulcēsies Jaunpiebalgas LielkrÅ«zēs, kur 12. un 13. augustā paredzēti četri koncerti, darbosies muzikālā, atdzejas un improvizācijas darbnÄ«ca, bet pēc vakara koncertiem ikviens ir aicināts sadziedāties kopā ar dziesminiekiem kaut lÄ«dz rÄ«ta gaismai.

Uzņēmēji, amatnieki, zemnieki un tirgotāji pieteikties izstādei-gadatirgum Izvēlies Piebalgu! var, sazinoties ar Anitu ŠÅ«teli, tālr. 28606189. SÄ«kāka informācija www.jaunpiebalga.lv

Informāciju sagatavoja
Ilze Zveja

Izvēlies piebalgu! afiša
Dzelzs Vilks/Pērkons afiša

01.08.2011


 

 

Vislatvijas Dziesminieku Saiets 2011.

No 12. lÄ«dz 14. augustam notiks Vislatvijas Dziesminieku Saiets 2011. ArÄ« šogad saieta mājvieta bÅ«s pašÄ Vidzemes sirdÄ« – Jaunpiebalgas ekosaimniecÄ«bā LielkrÅ«zes.

Vislatvijas Dziesminieku Saieta rÄ«kotāji augustā atkal visus, kas vēlas izdziedāt dvēseles priekus un sāpes, vēlas dzirdēt, kā savu pār malām plÅ«stošo dvēseli izteic dziesminieki, aicināt kopā LielkrÅ«zēs. Kas satrauc trauksmainā 21. gadsimta dziesminiekus, kā viņu jutÄ«gā dvēsele jÅ«t un izteic šo laiku. Vai ar smeldzÄ«giem un tiešiem vārdiem atkal gribas visus sapurināt cīņai, varbÅ«t laiks ir mainÄ«jis dziesminiekus, un viņi šobrÄ«d ir vairāk dziļdomÄ«gi vērotāji, kuru balādes uzrunā kā savulaik vecajo viedie un teiksmaini redzējumi.

„Dziesminieki vienmēr ir pulcējušies kopā, kad cilvēkiem ir grÅ«tāk. 80. gadu beigās radās nepieciešamÄ«ba pēc spēka, kas ir mÅ«su dziesmās un dzejā. Juris Vilcāns, Andris Bergmanis un vēl vairāki cilvēki pulcināja kopā dziesminiekus sākumā Jelgavā, vēlāk CēsÄ«s, saucot šo pasākumu nedaudz vāciski – folkfestivāls. Toreiz nācām kopā, lai pamostos, lai bÅ«tu atkal dzÄ«va tauta, lai visi kļūtu par savējiem. ArÄ« šobrÄ«d nav viegls laiks.
PagājušÄ gadā dziesminieks Uldis Kākulis mani uzaicināja aizbraukt uz „LielkrÅ«zēm” pie ValentÄ«nas Dolmanes, lai parādÄ«tu vietu, kur varētu pulcēties dziesminieki. Aizbraucām, nostājos šÄ«s vietas centrā un uzreiz sapratu, ka tur gribu ieaugt ar kājām kā ar saknēm, gribu palikt vienmēr. Tā ir vienÄ«gā mājvieta, kur iespējams šÄds dvēseles mÅ«ziÄ·u saiets,” preses konferencē par Vislatvijas Dziesminieku Saietu sacÄ«ja Imants Kulinskis, saieta režisors, aicinot visus dziesmu un dzejas draugus uz tikšanos arÄ« šogad.

Galvenie notikumi Vislatvijas Dziesminieku Saietā šogad bÅ«s atklāšanas rituāls 12. augustā pulksten 20, ko papildinās Agra Dzilnas veidotās ugunsskulptÅ«ras un trÄ«s koncerti 13. augustā: pulksten 15 koncerts bērniem, pulksten 18 ieskaņas koncerts ar jauno dziesminieku piedalÄ«šanos, pulksten 22 saieta noslēguma koncerts. Sestdien LielkrÅ«zēs darbosies muzikālā, atdzejas un improvizācijas darbnÄ«ca. ŠÄ·Å«nÄ« paredzēta vēsturisku kino kadru demonstrēšana, apkārtnes dabu varēs iepazÄ«t, dodoties pastaigās. Abus vakarus pēc koncerta notiks nakts sadziedāšanās lÄ«dz rÄ«ta gaismai vai kamēr vien balss neaizlÅ«zt.

Dziesminieku saietā šogad piedalÄ«sies Arnis Miltiņš, Ieva Akuratere, Amanda Aizpuriete, Jānis Elsbergs, Haralds SÄ«manis, Valdis Atāls, Kārlis Kazāks, Agita Draguna, Kaspars Dimiters, Austra Pumpure un Austrasbērni, Raimonda Vazdika, Uldis Kākulis, Maija Kalniņa, ElÄ«na LÄ«ce-Štrausa un daudzi citi Latvijā plaši pazÄ«stami dziesminieki un dzejnieki, kā arÄ« jaunie talanti.
 
„Kad pagājušÄ gadā mÅ«s, dziesminiekus, aicināja uz Jaunpiebalgu, kur it kā notikšot „Vislatvijas Dziesminieku Saiets”, braucām nezinot, ko tas nesÄ«s. Satikt savējos, tas bija skaidrs. Bet to, kas tur notika, vārdos nevar izstāstÄ«t. Spēks, kas radās no kopābÅ«šanas „LielkrÅ«zēs”, radÄ«ja pārliecÄ«bu – tā ir tā dainu zeme. Man radās tāda ideāla Latvijas sajÅ«ta, un nevis kā pastkartÄ«te, kā muzejiska lieta, bet sajÅ«ta, ka viss notiek tieši šeit un tagad – dziesmas, dzeja, kopÄ«ga klusēšana, smiešanās, kliegšana un, iespējams, arÄ« asaras dzÄ«vi lej iekšÄ to sajÅ«tu, ka ir nācijas un tautas, un ir pienākums. Ka mums ir ne tikai jānes šÄ« bāru tautas sajÅ«ta, bet ir jāsapurinās un jāiet tālāk. Liels paldies visiem, kas atvēl savu laiku, naudu un savu sētu, lai organizētu pasākumu, kas sniedz šÄdas sajÅ«tas,” par pagājušÄ gadā saietā pieredzēto stāsta dziesminiece Maija Kalniņa no Liepājas.

Šogad Vislatvijas Dziesminieku Saiets notiks vienlaikus ar Jaunpiebalgas novada svētkiem Izvēlies Piebalgu!. Svētki kā allaž ietver amatnieku izstādi – gadatirgu ar plašu kultÅ«ras programmu, kuras noslēgumā Jaunpiebalgas estrādē koncertēs grupa Pērkons, bet ballē muzicēs grupa Zelta (Dzelzs) vilks. No Dziesminieku saieta norises vietas uz gadatirgu kursēs autobusi.

Vislatvijas Dziesminieku Saietu rīko SIA RJK un Latvijas Mūzikas atbalsta fonds, sadarbībā ar Vides biedrību Krūzes un Jaunpiebalgas novada domi.

Biļetes uz Vislatvijas Dziesminieku Saietu 2011 var iegādāties „Biļešu ParadÄ«zes” kasēs un www.bilesuparadize.lv. Biļešu cenas no 3 lÄ«dz 5 lati, bērniem lÄ«dz 12 gadiem, pensionāriem un cilvēkiem ar Ä«pašÄm vajadzÄ«bām ieeja bez maksas.

Sīkāka informācija www.saiets.lv

Informāciju sagatavoja
Ilze Zveja
Tālr. 29140797
e-pasts: ilze@saiets.lv

lejupielādēt afišas bildi

22.07.2011


 

 

Līgoju Lielkrūzēs 2011.

Nāc nākdama Jāņu diena
Tev ir pulka gaidītāju
Govis gaida zaļu kroņu
Meitas skaistas lÄ«gošanas.

23.jūnijs
14:00-16:00
LÄ«gotāju ierašanās zemnieku sētā „LielkrÅ«zes”, reÄ£istrēšanās, tikšanās un iepazÄ«šanās ar Lielkrūžu saimniekiem Jāņu māti ValentÄ«nu, Jāņu tēvu Guntaru un Jāņu trejmeitiņām Diānu, Silvu un Ievu.
14:00-16:00
Telts vietu ierÄ«košana, saimniecÄ«bas iepazÄ«šana, vainagu vÄ«šana, pēdējie sagatavošanās darbi svētku svinēšanai. PušÄ·ošanās un rotāšanās.
16:00-18:00
InformatÄ«vā stunda par Jāņu svinēšanu, par tradÄ«cijām, balsu ieskandināšana un aplÄ«gošanas dziesmu mācÄ«šanās.
18:00-18:30
LÄ«gotāju pulcēšanās kaimiņu aplÄ«gošanai un stāšanās lielajai jāņubērnu bildei.
18:30-20:30
Kaimiņu aplÄ«gošana pēc Piebalgas apkaimes senajām tradÄ«cijām.
21:00-22:00
Koncerta programma
22:00-22:30
Mājas saimnieku svinÄ«gā svētku uzruna, LÄ«gu un Jāņu godināšana, centrālā ugunskura aizdegšana. Saimnieku cienasts lÄ«gotājiem – pelēko zirņu ēšana.
22:30-24:00
Latvisko danču programma
24:00-04:00
Zaļumballe, ugunsrata laišana
04:00-04:30
Agrā rÄ«ta pelde miglainajos Lielkrūžu Å«deņos, saulÄ«tes sagaidÄ«šana.

24.jūnijs
AtpÅ«ta atkarÄ«ga no laika apstākļiem: vizināšanās ar laivām, savvaļas zirgu aplÅ«košana, peldēšanās, sauļošanās, sarunas utt.

Skaistu pavasari vēlot,
Biedrība "Vides biedrība Krūzes"
Biedrība "JCI Latvia"

15.04.2011


 

 

Tiek veidota privātu zemes Ä«pašnieku dabas teritorija Jaunpiebalgas novadā.

2011.gada 14.martā Jaunpiebalgas novada domes sēdē tiek apstiprināta BiedrÄ«bas „Vides biedrÄ«ba KrÅ«zes” iniciatÄ«va, kas paredz novada teritorijas ietvaros, izveidot privātu Ä«pašnieku dabas teritoriju PALATA. ŠÄdas dabas teritorijas izveide, kas iekļauj privātu Ä«pašnieku zemes gabalus, Latvijā lÄ«dz šim praksē nav Ä«stenota.

Šeit variet lasÄ«t BiedrÄ«bas „Vides biedrÄ«ba KrÅ«zes” valdes priekšsēdētāja Guntara Dolmaņa dabas teritorijas PALATA skaidrojumu:

lejupielādēt dokumentu

15.04.2011


 

BioloÄ£isko saimniecÄ«bu dabas laboratorija „LielkrÅ«zes”.

ManÄ« ir cerÄ«ba, ka par šÄdu raksta nosaukumu neapvainosies ne Latvijas Dabas fonda, ne Latvijas Lauku konsultāciju un izglÄ«tÄ«bas centra zinātnieki un speciālisti, jo mums ir ļoti laba sadarbÄ«bas pieredze un izpratne par laukos notiekošo, Ä«paši pēc darbošanās Latvijas un Igaunijas domubiedru kopprojektā DEMO FARM.

Lai gan tiku lÅ«gts rakstÄ«t par zivsaimniecÄ«bu, šajā rakstā bÅ«s daudz runāts par starpnozaru atkarÄ«bām, kas dabas saimniecÄ«bām ir svarÄ«gas.

pilnais raksts

14.04.2011


 

 

Projekts DEMO FARM 2011.gada pavasarī.

2011.gada 7.aprÄ«lÄ« Igaunijas Demo Farm saimnieki viesosies Latvijā viņu izvēlētajās saimniecÄ«bās. LielkrÅ«zēs viesosies 21 cilvēks, kur 9 no tiem bÅ«s lietuvieši.
Savukārt, 18.-20 aprīlis ir tas laiks, kad Latvijas Demo Farm saimnieki dosies vizītē uz saimniecībām Igaunijā.

01.04.2011


 

 

DEMO FARM viesojas z/s Lielkrūzes.

2010.gada 6. un 7. oktobrÄ« DEMO FARM projekta dalÄ«bnieki apmeklēja trÄ«s saimniecÄ«bas Austrumvidzemē: „LielkrÅ«zes” Jaunpiebalgas, „Lejas Kleperi” Smiltenes un „Mauriņi” AlÅ«ksnes novadā.

Pieredzes apmaiņas brauciens sākās 6. oktobrÄ« ar z/s „LielkrÅ«zes” apmeklējumu, kas atrodas Vidzemes reÄ£ionā, Jaunpiebalgas novadā, 6 km attālumā no Jaunpiebalgas. SaimniecÄ«ba ietilpst vides biedrÄ«bas „KrÅ«zes” bioloÄ£iskajā saimniekošanas pētniecÄ«bas teritorijā „Palata”. Z/s „LielkrÅ«zes” saimnieki ValentÄ«na un Guntars Dolmaņi apsaimnieko 100 hektārus zemes.

SaimniecÄ«ba darbojas vairākos virzienos: zāģmateriālu, jumtu skaidu gatavošanā, gaļas liellopu audzēšanā, aitkopÄ«bā un bioloÄ£iskajā dÄ«Ä·saimniecÄ«bā ar 20 zivju sugām. Dabiskās pļavas palÄ«dz atjaunot savvaļas zirgi. LauksaimniecÄ«bā izmantojamās zemes lielāko daļu aizņem pļavas un ganÄ«bas. Aramzemē sēj miežus, griÄ·us, rudzus, ziemas kviešus, zirņus, auzas, dārzeņus, stāda kartupeļus, ir iekopts augļu dārzs un ogulāju stādÄ«jumi. LLKC bioloÄ£iskās lauksaimniecÄ«bas konsultante Inta SerÄ£e uzsvēra dÄ«Ä·saimniecÄ«bas iekļaušanu augsekā, kas ir neparasta, bet vērā ņemama augsnes atveseļošanas un izmantošanas metode.

SaimniecÄ«ba atrodas Gaujas ielejā un tai piegulošÄs teritorijās – vizuāli augstvērtÄ«gā ainavā, kur mijas zālāju, dÄ«Ä·u un mežu platÄ«bas. Visā saimniecÄ«bas teritorijā saimnieko ar dabai draudzÄ«gām metodēm Ä«paši augstā lÄ«menÄ«. GandrÄ«z katru saimnieciskās darbÄ«bas izpausmi apzināti veic, tieši vai pastarpināti sadarbojoties ar savvaļas dzÄ«vniekiem un dabas norisēm. Dabas eksperte Ieva Rove minēja, ka saimniecÄ«bas Gaujas palieņu pļavās, meliorēšanas un kultivēšanas dēļ 20. gs. vidÅ«, samazinājusies augu daudzveidÄ«ba, bet saimnieki, izmantojot dabisko noganÄ«šanu, uztur zālājus un uzlabo to sastāvu.

Kā uzsvēra mežu eksperts Viesturs Lārmanis, saimniecÄ«bā mežus apsaimnieko, necērtot kailcirtes, saudzējot Ä«paši vecus kokus un nodrošinot dzÄ«ves apstākļus Ä«paši aizsargājamām putnu sugām – mazajam ērglim un melnajai dzilnai. Uz saimnieka ierÄ«kotas ligzdas pamatnes priedes galotnē ligzdo zivjērglis. Diemžēl 2010. gada vasaras vētrā lielākā daļa meža tika nogāzta vējgāzē.

SaimniecÄ«ba apmeklētājus uzņem vasaras sezonā. Viesi var izbaudÄ«t senču pirts labumus, nakšÅ†ot gan guļbÅ«ves namiņos, gan siena gubenÄ«. MaltÄ«tes saimnieki gatavo no saimniecÄ«bā izaudzētiem produktiem. Apmeklētājiem piedāvā ekskursijas pa saimniecÄ«bu. „LielkrÅ«zēs” var svinēt Jāņus saskaņā ar senču tradÄ«cijām, te katru gadu rÄ«ko arÄ« dažādus kultÅ«ras pasākumus. Ir uzcelta neliela estrāde. Kā uzsver saimnieki, šie pasākumi tomēr netiek pārvērsti par masu pasākumiem, bet notiek, uzsverot dabas nozÄ«mi un tradÄ«cijas.

Pēc saimniecÄ«bas apmeklējuma DEMO FARM brauciena dalÄ«bnieki tikās ar Jaunpiebalgas novada domes priekšsēdētāju Laimi ŠÄvēju, kurš iepazÄ«stināja ar novada darbu, piebilstot, ka viņu novadā Ä«stie cilvēki ir Ä«stajās vietās. Notika arÄ« viesošanās Jaunpiebalgas kultÅ«ras namā un vidusskolā – šÄ«s ēkas nesen atjaunotas, izmantojot ES lÄ«dzfinansējumu. No Jaunpiebalgas Svētā Toma evaņģēliski luteriskā baznÄ«cas torņa logiem brauciena dalÄ«bnieki varēja palÅ«koties uz apkārtējiem laukiem.

20.10.2010


 

 

Izskan Vislatvijas Dziesminieku Saiets 2010.

Ar kopÄ«gi dziedātu atjaunotā Vislatvijas Dziesminieku Saieta himnu - Jura Vilcāna dziesmu "Celies, pirmais stāvs", 2010.gada 20-21.augustā noslēdzies pirmais atjaunotais Vislatvijas Dziesminieku saiets. Trijos koncertos izdziedāta dvēsele. Brīžiem ar smaidu, brīžiem asarām acÄ«s. Liekas katrs, kurš šajās brÄ«vdienās apmeklēja Jaunpiebalgas novada ekosaimniecÄ«bu LielkrÅ«zes, pirmdienas rÄ«tā ir pamodies mazliet tÄ«rāks, gaišÄks un - laimÄ«gāks.

"Mums visiem, pa šiem 20 atgÅ«tās brÄ«vÄ«bas gadiem ir vairāk vai mazāk piesārņota iekšÄ“jā pasaule. BrÄ«vÄ«ba nav dāvana - tas ir smags mÄ«lestÄ«bas darbs. Ir jāatsākas tam dvēseles lidojumam, kas mÅ«s noveda pie šÄ«s brÄ«vÄ«bas pirms 20 gadiem. Citādi mēs to varam pazaudēt. VarbÅ«t tieši šis ir lielā modināšanas darba sākums?" - teica Vislatvijas Dziesminieku Saieta dalÄ«bniece - leÄ£endārā dziesminiece Austra Pumpure.

Koncerti ir izskanējuši, tomēr pasākums nav beidzies. Tas turpināsies, kamēr vien bÅ«s kāds, kuram sirds plÅ«st pāri malām, dvēsele dzied un prātā ir rÅ«pe par Latviju!

Nākošajā gada augustā atkal gaidÄ«sim visus "LielkrÅ«zēs" - Vislatvijas Dziesminieku Saietā 2011! Sakām paldies visiem kas palÄ«dzēja, kas piedalÄ«jās, kas kaut vai ar mazu sirds stÅ«rÄ«ti bija kopā ar mums.

Skatīt pasākuma fotogrāfijas: http://www.rjk.lv/dziesminieki.html


25.08.2010


 

 

Eko-saimniecÄ«ba „LielkrÅ«zes” – viena no DEMO FARM projekta uzvarētājām.

2010.gada 28.maijā ir noslēdzies zemnieku saimniecÄ«bu konkurss dalÄ«bai projektā “Videi draudzÄ«gas lauksaimniecÄ«bas demonstrējumu saimniecÄ«bu tÄ«kla izveide Latvijā un Igaunijā” jeb DEMO FARM. Projektu Ä«steno SIA „Latvijas Lauku konsultāciju un izglÄ«tÄ«bas centrs”, Latvijas Dabas fonds un Igaunijas Dabas fonds. 

Projektu uzsākot, Latvijas un Igaunijas zemnieku saimniecÄ«bas tika aicinātas pieteikties dalÄ«bai videi draudzÄ«gu zemnieku saimniecÄ«bu demonstrējumu tÄ«klā. Interese par projektu bija liela – Latvijā tika saņemti pieteikumi no 62 saimniecÄ«bām. Pirmajā atlases kārtā, izvērtējot pieteikuma anketās apkopoto informāciju, eksperti atlasÄ«ja 20 projekta mērÄ·iem piemērotākās saimniecÄ«bas. Otrajā izvērtēšanas kārtā gan Latvijas Dabas fonda, gan Latvijas Lauku konsultāciju un izglÄ«tÄ«bas centra eksperti klātienē apmeklēja visas 20 saimniecÄ«bas un izvērtēja to piemērotÄ«bu dalÄ«bai projektā. ÄŖpaša uzmanÄ«ba tika pievērsta lÄ«dzsvaram starp saimniecisko darbÄ«bu un dabas daudzveidÄ«bas saglabāšanu, un jau ieviestajiem videi draudzÄ«gajiem risinājumiem saimniecÄ«bās, kā arÄ« to atbilstÄ«bai demonstrējumu veikšanai.

Pēc izvērtēšanas tika atlasÄ«tas 10 saimniecÄ«bas, kas piedalÄ«sies projektā:

  • IK Egita Sudakova no Talsiem;
  • Z/s “Jaun-Ieviņas” no Raunas novada;
  • Z/s “Lejas Kleperi” no Smiltenes novada;
  • SIA “LejasÄ·erzēni” no NaukšÄ“nu novada;
  • Z/s “LielkrÅ«zes” no Jaunpiebalgas novada;
  • Z/s “Mauriņi” no AlÅ«ksnes novada;
  • Z/s “Silkalni” no Valmieras novada;
  • Z/s “Valti” no Skrundas novada;
  • Z/s “Vekši” no Valkas novada;
  • P/s “VÄ«ksnas” no Alojas novada.

Projekta vadÄ«tājs Andrejs Briedis norāda, ka ekspertiem bija uzdots grÅ«ts uzdevums – no 20 lieliskām saimniecÄ«bām atlasÄ«t tikai desmit. Visas saimniecÄ«bas ir ļoti interesantas, aktÄ«vi saimnieko un saudzē vidi ap sevi. A. Briedis papildina, ka Latvijā un Igaunijā izvēlētās desmit saimniecÄ«bas atspoguļo saimniekošanas profilu katrā valstÄ«: Igaunijā izvēlētās saimniecÄ«bas ir lielākas. Projekta dabas eksperte Ieva Rove uzsver, ka ir liels prieks par saimnieku augsto motivāciju saglabāt dabu un dziļo izpratni par procesiem dabā. Viņa papildina, ka arÄ« paši eksperti bÅ«s priecÄ«gi mācÄ«ties no saimniekiem.

DalÄ«bai projektā atlasÄ«tajās desmit saimniecÄ«bās jau nākamnedēļ sāksies darbs pie detalizētu saimnieciskās darbÄ«bas plānu izstrādes, kas ietvers saimniecÄ«bas vides un dabas vērtÄ«bu aprakstu, saimniecÄ«bas lauksaimnieciskās ražošanas un ekonomikas analÄ«zi, kā arÄ« ieteikumus ilgtspējÄ«gas saimniekošanas nodrošināšanai. Sākot ar rudeni, zemniekiem tiks rÄ«koti mācÄ«bu semināri par vidi, dabas aizsardzÄ«bu, lauksaimnieciskās ražošanas ekonomikas jautājumiem, demonstrēšanas prasmēm u.c. jautājumiem. TÄ«klā iesaistÄ«tajiem bÅ«s iespēja piedalÄ«ties pieredzes apmaiņā ar Igaunijas un Zviedrijas kolēģiem. Lai demonstrējumu saimniecÄ«bas varētu uzņemt interesentus, tās tiks nodrošinātas ar informatÄ«vi izglÄ«tojošiem stendiem, bukletiem un izglÄ«tojošÄm nodarbÄ«bām.

Virāk informācijas meklējiet mājaslapās: www.llkc.lvwww.ldf.lv un www.elfond.ee.
Projekta DEMO FARM teritorija Latvijā aptver Kurzemi, Vidzemi, RÄ«gu, PierÄ«gu; Igaunijā – Võrumaa, Valgamaa, Põlvamaa, Tartumaa, Jõgevamaa, Viljandimaa, Pärnumaa, Läänemaa, Saar ema un, Hiiumaa reÄ£ionu.
Projekts tiek lÄ«dzfinansēts no Igaunijas- Latvijas programmas 2007–2013 Pārrobežu sadarbÄ«bas programmas Eiropas Teritoriālās sadarbÄ«bas mērÄ·a ietvaros.
Kontaktinformācija:
Daiga Brakmane
Latvijas Dabas fonds
Sabiedrisko attiecību koordinatore
Tālr.: 67830999
E-pasts: daiga.brakmane@ldf.lv
www.ldf.lv

05.06.2010


 

 

Zemnieku saimniecību apmeklē Latvijas Valsts prezidents Valdis Zatlers.

 Šodien, brāļu KaudzÄ«šu grāmatas „Mērnieku laiki” varoņa Ķenča sagaidÄ«ti, Valsts prezidents Valdis Zatlers un Lilita Zatleres kundze sāka darba vizÄ«ti Jaunpiebalgas novadā. 

Valsts prezidents rÄ«ta pusē tikās ar novada domes deputātiem un dažādu iestāžu struktÅ«rvienÄ«bu vadÄ«tājiem. Tikšanās laikā Valdis Zatlers tika iepazÄ«stināts ar viena no Latvijas mazākajiem novadiem aktualitātēm un prioritātēm. Sarunā par demogrāfijas problēmām un lauku reÄ£ionu izdzÄ«vošanas iespējām visi bija vienisprātis, ka ir nepieciešams, attÄ«stot uzņēmējdarbÄ«bu, veidot darba vietas, lai veicinātu iedzÄ«votāju palikšanu lauku novados. Diskutējot par bezdarba jautājumiem, jaunpiebaldzēni pauda viedokli, ka ir jāpārdomā sociālo pabalstu sistēma, kas šobrÄ«d nemotivē bezdarbniekus meklēt darbu, kā arÄ« celt kvalifikāciju vai izglÄ«toties. Valsts prezidents ar novada domes pārstāvjiem pārrunāja iespējas jauniešiem, Ä«paši vasaras sezonā, iesaistÄ«ties brÄ«vprātÄ«gā darba programmā. 

Valdis Zatlers turpināja iepazÄ«ties ar jaunpiebaldzēnu redzējumu par aktualitātēm valstÄ«, satiekoties ar novada uzņēmējiem, kas norādÄ«ja uz infrastruktÅ«ras – ceļu izbÅ«ves – nozÄ«mi novada attÄ«stÄ«bai. Kā vienas no aktuālākajām problēmām uzņēmējdarbÄ«bā tika atzÄ«mētas nodokļu slogs un bezdarbnieku motivācijas strādāt trÅ«kums. Sarunas laikā Valsts prezidents  ar zemkopÄ«bas ministru Jāni DÅ«klavu un uzņēmējiem pārrunāja valsts atbalsta pasākumus uzņēmējdarbÄ«bas veicināšanai, kā arÄ« iespējas izmantot Eiropas SavienÄ«bas struktÅ«rfondu finansējumu un banku kredÄ«tpolitiku. 

Valsts prezidenta darba vizÄ«te turpinājās ar Valda Zatlera dalÄ«bu tēlnieka Kārļa Zāles veidotā pieminekļa BrÄ«vÄ«bas cīņās (1914-1920) kritušajiem 80. gadadienas pasākumos, kas iesākās ar aizlÅ«gumu Jaunpiebalgas Svētā Toma evaņģēliski luteriskajā baznÄ«cā. Pēc ziedu nolikšanas pie atjaunotā pieminekļa Valdis Zatlers uzrunāja klātesošos: „Pēc astoņdesmit gadiem mēs lasām uz pieminekļa vārdus – „Mūžam nerims varoņu gars” – lai sajustu to dzimtenes mÄ«lestÄ«bu, ticÄ«bu Latvijas valstij, par kuras vārdu mÅ«su senči atdeva savu dzÄ«vÄ«bu. ŠÄ« ir mÅ«su zeme – viņi to mums ir novēlējuši”. Pievēršoties brÄ«vÄ«bas tēmai,  viņš uzsvēra, ka, lai arÄ« šobrÄ«d brÄ«vÄ«ba liekas pašsaprotama, dažkārt dažiem pat kā slogs, tad tomēr „tā ir jānes ar darbu, pašapziņu un dzimtenes mÄ«lestÄ«bu. To dienu varoņu gars jāatrod katrā no mums”. Noslēdzoties svinÄ«gajai ceremonijai, Valsts prezidents un dzÄ«vesbiedre iestādÄ«ja ozoliņu. 

Pēc svinÄ«gā pasākuma Valdis Zatlers tikās  arÄ« ar novada iedzÄ«votājiem, kas vēlēja viņam spēku un stiprumu, Valsts prezidents atzina, ka daudz piebaldzēnu ir izklÄ«duši pa visu pasauli, bet Piebalgas vārds skolu grāmatas ir ierakstÄ«ts uz palikšanu. 

Jaunpiebalgas vizÄ«tes noslēgumā Valsts prezidents un Lilita Zatleres kundze viesojās eko zemnieku sētā „LielkrÅ«zes”, kurā tika iepazÄ«stināti ar jumta skaidu gatavošanas prasmēm un eko tÅ«risma projektiem. Savukārt Zatleres kundze vizÄ«tes ietvaros viesojās arÄ« rehabilitācijas centrā „DzÄ«ves enerÄ£ija”, kur tikās gan ar centra direktori, pasniedzējiem, gan arÄ« jauniešiem. Apmeklējuma laikā viņa iepazinās ar apmācÄ«bas programmu, kas ir izveidota pēc pašu skolotāju pieredzes un to pārņem arÄ« Vācijas  kolēģi. Zatleres kundze uzslavēja audzēkņus par drosmi dalÄ«ties ar savu personÄ«go pieredzi pirms rehabilitācijas uzsākšanas. Noslēgumā Lilita Zatlerea gan skolotājus, gan audzēkņus uzaicināja ciemos uz RÄ«gas pili.

 

03.07.2010


 

 

Vētra smagi posta Vislatvijas Dziesminieku Saieta norises vietu.
SpēcÄ«gā vētra, kas pagājušÄs svētdienas vakarā brāzās pāri Latvijas austrumu daļai, smagu triecienu sagādājusi arÄ« Vislatvijas Dziesminieku Saieta norises vietai – ekoloÄ£iskajai zemnieku saimniecÄ«bai „LielkrÅ«zes”. 10 – 15 minÅ«tēs saimnieku – Dolmaņu Ä£imenes mūža mÄ«lestÄ«bas darbs – mežs, tika pārvērsts nolauztu un saplosÄ«tu koku kapsētā. GandrÄ«z katrai saimniecÄ«bas mājai jumtos ir izrauti pamatÄ«gi robi. Gubās kārtÄ«gi sakrautais siens – izmētāts, sagāztas sētas un dekoratÄ«vie nožogojumi. BrÄ«numainā kārtā, no 2005.gada lielajā vētrā gāztajiem kokiem pašu rokām bÅ«vētā estrāde ir palikusi neskarta.

„Tā ir zÄ«me!”- saka „Lielkrūžu” saimnieks Guntars Dolmanis. Un tāpēc, neskatoties uz sāpēm par mirušo mÄ«lestÄ«bu – mežu, otra mÄ«lestÄ«ba – dziesma, „LielkrÅ«zēs” dzÄ«vos!

Te Ä«sti vietā ir, brīžiem tik nevietā lietotā spārnotā frāze „Latvieti, nepadodies!” Tikai tam, kas ar savu sirdi ir dziļi ieaudzis dzimtajā zemē, ir tik daudz spēka, lai, saņemot tādus likteņa triecienus, pieceltos, caur sāpēm pasmaidÄ«tu, un lepni paceltu galvu dzÄ«tu saknes savā zemē vēl dziļāk.

Atgādinām, 20. un 21.augustā Jaunpiebalgas „LielkrÅ«zēs”, notiks atjaunotais Vislatvijas Dziesminieku Saiets. Festivāla koncertos piedalÄ«sies Austra Pumpure un Austrasbērni, Haralds SÄ«manis, Uldis Kākulis, Ieva Akurātere un Lidojošais Paklājs, Andris Mičulis (PrievÄ«tis) un grupa LÄ«ga, Uldis Ozols, Kaspars Dimiters, Silvija Silava, Arnis Miltiņš, Egons Pičners, Anta Eņģele, Āris un Saulceris Ziemeļi, Sandra Bule, Ziedonis Stutiņš, Eduards Cauna, Ivars Cinkuss, Zane Šmite, Valdis Atāls, Varis Vētra, Juris Hiršs, Maija Kalniņa un Rikošets, Ints Ozols, Jānis Jansons, Kaspars Pupa, Baobabs, VÄ«tolu Ä¢imene, Agita Draguna, ElÄ«na LÄ«ce, Ronalds Briedis, ArvÄ«ds Ulme, Andris Petrovs, Leons Briedis. (Saraksts tiks papildināts!)

 

Vislatvijas Dziesminieku Saiets atdzimst!
Šogad, 20. un 21.augustā pašÄ Vidzemes sirdÄ« – Jaunpiebalgas „LielkrÅ«zēs” notiks ilgi gaidÄ«ts pasākums – Vislatvijas Dziesminieku Saiets 2010.

Daudzi atceras, astoņdesmito gadu beigās, deviņdesmito gadu sākumā Cēsu pils estrādē notikušos folkfestivālus. FolkmÅ«ziÄ·i, dzejnieki, mākslinieki – tā laika Latvijas dvēseles glabātāji, sanāca vienkopus un plašas auditorijas priekšÄ skaļi pauda visu sirdÄ«s mÄ«tošÄs ilgas pēc brÄ«vÄ«bas. Neformālā atmosfēra, drosme izrunāt un izdziedāt patiesÄ«bu, attÄ«rÄ«šanās no nebrÄ«ves gados uzkrātās lišÄ·Ä«bas un liekulÄ«bas, tās bija tās sajÅ«tas, kas daudziem Latvijas cilvēkiem palÄ«dzēja atgÅ«t stingru mugurkaulu un cieņpilnu pašapziņu – bÅ«t savas zemes patriotam, Pilsonim!

ŠÄ·iet nevienam Latvijas iedzÄ«votājam nav gari un plaši jāskaidro, kāpēc tieši tagad – 20 gadus pēc savas valsts atgÅ«šanas šo sajÅ«tu kopums ir kļuvis Ä«paši aktuāls. Mēs zinām – mums tās ir nepieciešamas! Mēs modÄ«simies un pamodināsim arÄ« pārējos! Aicinām visus piedalÄ«ties Vislatvijas Dziesminieku Saietā – Cēsu folkfestivāla tradÄ«ciju turpinātājā. Šogad, un turpmāk, katru gadu augusta nogalē, pašÄ Vidzemes sirdÄ« Jaunpiebalgas ekosaimniecÄ«bas „LielkrÅ«zes” estrādē.

Programma:
20.augusts: – 14.00 - Telšu pilsētiņas atklāšana, 21.00 – Atklāšanas koncerts, nakts sadziedāšanās lÄ«dz saullēktam.
21.augusts: - 11.00 – RadošÄ nometne, 14.00 – koncerts bērniem, 20.00 – Noslēguma koncerts, sadziedāšanās lÄ«dz saullēktam.

SIA RJK radošais direktors Imants Kulinskis
Tel: + 371 29110530.
Mediju pārstāvjus, kuri vēlas apmeklēt šo pasākumu lÅ«dzam pieteikties pa norādÄ«to tālruni, vai e-pastu imants@rjk.lv.


 

 

Par tīru Baltijas jūru
Par konkursa „Gada lauksaimnieks Baltijas jÅ«ras reÄ£ionā” Latvijas uzvarētāju šogad tika atzÄ«ta Guntara Dolmaņa z/s „LielkrÅ«zes”, kas atrodas Jaunpiebalgas novadā. Strādājot daudznozaru saimniecÄ«bā jau vairāk nekā 20 gadus, saimnieks ir veicinājis ne vien savas saimniecÄ«bas attÄ«stÄ«bu, bet arÄ« realizējis dažādus vides izglÄ«tÄ«bas projektus, tādējādi sekmÄ«gi nododot savas zināšanas tālāk.

Vairāk lasiet Pasules Dabas Fonda mājas lapā


 

 

Jaunpiebalgas novada „LielkrÅ«zēs” kārtējie ziedu svētki
Ikgadējie Jaunpiebalgas novada Ziedu svētki šogad noritēja zemnieku saimniecÄ«bā „LielkrÅ«zes”. SaimniecÄ«ba svētku organizēšanā un popularizēšanā iesaistÄ«ja arÄ« biedrÄ«bu „Vides biedrÄ«ba KrÅ«zes”. Pasākums izvērtās ļoti jauks, kur no viesu atnestajiem ziediem tiek veidots Ziedu ceļš, kas krāsainos ziedu rakstos krāšÅ†i aizvijas tālu pār kalniņu. Vakarā Ziedu ceļš  izgaismots kā pasakā ar sveču lukturÄ«šiem– ceļš uz LaimÄ«go zemi...

Darbojās ziedu vÄ«šanas meistardarbnÄ«ca – interese bija liela. Te jaunkundzes un kundzes mācÄ«jās un lika savu roku meistarÄ«bu lietā, kā  vÄ«t vainagus no smilgām, kā no liepziedu Ä·ekariņiem sataisÄ«t skaistu vainadziņu un kā no kļavu lapām - cepures. Paldies meistardarbnÄ«cai „Grieta’’, tagad bÅ«sim zinošas! Kamēr cÄ«tÄ«gi mācÄ«jāmies vÄ«t vainagus, vÄ«riem, kuriem pievienojās dažas dāmas, tika dots starts makšÄ·ernieku maratonam „Ne asakas!’’- lomi... hm... kā nu kuram!

Visus ļoti iepriecināja Anitas Pirogas grupas „Flora+’’ kolekcijas „Mežģīņraksts’’ demonstrācija. Skanot mÅ«zikai, dāmas cita pēc citas izrādÄ«ja savus tērpus – katrs  veidots atbilstoši nosaukumam: Medniece, Taurenis, Lietus, Pavasaris... Kāda  izdoma, kāds darbs! Vienreizēji skaisti!

Uz svētkiem daudzas  sievas  bija ieradušÄs burvÄ«gās, izdekorētās cepurēs. Šarms un elegance! Nu piestāv tās cepures dāmām! Darbojās stādu tirdziņš. Aijas Kaškures padomi noderēja daudziem. Te ikviens piestāja un krita kārdinājumā. Zāles pret šo „slimÄ«bu’’ nav vēl izdomātas!

Novakare tiek pavadÄ«ta jaukā ziedu svētku  noskaņā. Ä»aužu daudz  un par to prieks – tātad šÄdi svētki ir vajadzÄ«gi sirdij un dvēselei.

Paldies visiem, kas paciemojās, kas atbalstīja, palīdzēja!


 

 

Līgoju Lielkrūzēs 2009
LÄ«go ir latviešu skaistākie svētki. Diena tik uz mirkli satumst, lai izspÄ«dinātu Latvijas pakalnus, kas gaišiem ugunskuriem rotājušies, lÄ«gojot sveicina viens otru visos mÅ«su neticami skaistās zemes novados. Tad tumsa atkāpjas, pļavas ietinas miglas plÄ«vurā, tad rÄ«ta sauli sveicinot, aizvien skaļāk ieskanās putnu dziesmas, meitas mazgājas mirdzošÄ rasā, lai vairotu daiļumu, puiši vēl piemet pa pagalÄ«tei malkas Jāņu ugunskuram, papardes zieds sameklēts, aust jauna diena Latvijā...

Jau tradicionāli latviskākie svētki LÄ«go jeb Jāņi, šogad, iezÄ«mējot septÄ«to gadu, tika svinēti zemnieku sētā „LielkrÅ«zes”.
Vides biedrÄ«bai KrÅ«zes, sadarbojoties ar zemnieku sētu LielkrÅ«zes, pasākums ieguvis Ä«pašu skanējumu. No tuvienes un tālienes saulgriežu svētkus „LÄ«goju LielkrÅ«zēs” sabrauc latviski svinēt pat 200 lÄ«got gribētāju. (ir ciemojušies arÄ« starptautiski viesi no Igaunijas, Lietuvas, Norvēģijas, Lielbritānijas, Vācijas, Dānijas, Šveices un Austrālijas).

Šogad lÄ«gotāji bija Ä«paši aicināti ierasties nacionālajos tautu tērpos. Saglabājot tautas tradÄ«ciju ilgtspēju, tika iedzÄ«vinātas senās aplÄ«gošanas tradÄ«cijas, dziedātas LÄ«go un Jāņu dziesmas.  Pasākuma svinÄ«gā atklāšana un kulminācija ir brÄ«dÄ«, kad saulÄ«te aiziet aiz mežu galiem, tad tiek teikta saimnieka  svētku uzruna un ugunskura iedegšanas brÄ«dÄ« suminātas LÄ«gas un Jāņi. Šogad lielisku svētku koncertu sniedza Jelgavas tautu deju kolektÄ«vs „Diždancis”, kura jestrie puiši un dzÄ«vespriecÄ«gās meitas lika malā sēdētājiem kustināt kājas un aplaudēt danču ritmos. Saimnieki viesus cienāja ar pelēkajiem zirņiem un pašbrÅ«vētu alu, estrādē noritēja zaļumballe ar dejām lÄ«dz rÄ«tam. PusnaktÄ« tika ripināts uguns rats un meitām dota iespēja lielÄ«ties ar saviem trejdeviņu ziedu vainadziņiem.  Jāņu rÄ«tā , pāri jaunuzceltajam Lielkrūžu LÄ«go tiltam ceļš aizveda pie  vēl neaplÄ«gotajiem kaimiņiem, izdejot sētas spēcinošo Dindaru dandaru ozoliņi deju un mēroties spēkiem ar  satiktajiem  lÄ«gotājiem.

ŠÄdu svētku svinēšana, popularizēšana un seno tradÄ«ciju iedzÄ«vināšana ir viens no Vides biedrÄ«ba KrÅ«zes uzdevumiem un atbilst organizācijas noteiktajai stratēģijai. Latviska dzÄ«vesveida popularizēšana, kultÅ«rvēsturiskā mantojuma saglabāšana un videi draudzÄ«ga saimniekošana ir ilgtspējÄ«gas lauku attÄ«stÄ«bas garants, lai saglabātu šÄ«s vērtÄ«bas nākamajām paaudzēm.


 

 

Konsultācijas lauku tūrisma sētu saimniekiem un zemniekiem
Līga Eglīte
29481932
ligaeglite@inbox.lv

Tēmas:
-    Jaunu dabas taku un pastaigu maršrutu veidošana, ievērojot ainaviskās izmaiņas gadalaikos,
-    Esošu dabas taku maršrutu pievilcÄ«bas uzlabošana,
-    AtraktÄ«vu elementu izveidošana no dabas materiāliem un vietējiem resursiem,
-    Vienkāršas metodes apkārtnes dabas vērtÄ«bu izzināšanai un vides izglÄ«tÄ«bai (koku un krÅ«mu sugas, ārstniecÄ«bas augi, meža iemÄ«tnieku dzÄ«vesvietas),
-    Vienkāršu informācijas zÄ«mju un norāžu veidošana,
-    TradÄ«ciju un latviskās dzÄ«vesziņas elementu izmantošana.

Konsultācija:
-    Vietas apsekošana kopā ar saimniekiem,
-     Saimnieku vēlmes, mērÄ·i un iespējas,
-    Situācijas analÄ«ze,
-    Rekomendācijas un ieteikumi (rakstiskā veidā),
-    VeiksmÄ«gi piemēri (kur var apskatÄ«t jau esošas takas un maršrutus),
-    Ja nepieciešams, atkārtota apsekošana darba stadijā un pēc darbu pabeigšanas.

08.09.2008 Noslēgts lÄ«gums par datorkomplekta, digitālā kopētāja un digitālās fotokameras piegādi saskaņā ar iepirkumu Nr.VBK2008-2BIR projekta "Vides biedrÄ«bas KrÅ«zes kapacitātes stiprināšana"ietvaros ar SIA "M 79" par lÄ«gumcenu Ls 2123.99, t.sk. bez PVN Ls 1799.99  (08.09.2008)

16.08.2008 VB Krūzes un z/s "Lielkrūzes" piedalās Jaunpiebalgas pagasta padomes organizētajā reģionālajā izstādē - gadatirgū "Izvēlies Piebalgu" (12.08.2008)

12.08.2008 VB KrÅ«zes un z/s "LielkrÅ«zes" viesojas Latvijas Lauku konsultāciju centra Vidzemes lauku attÄ«stÄ«bas biroja Limbažu grupa - 43 speciālisti (12.08.2008)

NOSLĒDZIES tiek izsludināts biedrÄ«bas Vides biedrÄ«ba KrÅ«zes iepirkums "Datorkomplekta, digitālā kopētāja un digitālās fotokameras iegāde" projekta "Vides biedrÄ«bas KrÅ«zes kapacitātes stiprināšana" ietvaros. dokuments (12.08.2008)

16.05.2008 Noslēgts lÄ«gums par celtniecÄ«bas materiālu piegādi, saskaņā ar iepirkumu Nr. VBK 2008-1BM  „CeltniecÄ«bas materiāli un saistÄ«tie izstrādājumi” biroja telpu remontam projekta „Vides biedrÄ«bas KrÅ«zes kapacitātes paaugstināšana” ietvaros ar SIA „Firma KURMÄŖTIS” par lÄ«gumcenu Ls 3171.30, t.sk. bez PVN Ls 2687.54. (16.05.2008)

NOSLĒDZIES Vides biedrība Krūzes" izsludina cenu aptauju būvmateriālu iepirkumam biroja telpu remontam. (08.05.2008)

Izskan Vislatvijas Dziesminieku Saiets 2010